Konečně zase skvělý výkon

Po sérii tří utkání, kdy jsme ztratili pět bodů, jsme konečně zabrali a po velmi dobrém výkonu jsme zaslouženě vyhráli v Hříměždicích 4-3. Vydařil se nám úvod, když jsem brzo vstřelili dva góly, soupeř snížil až v samotném závěru poločasu. V druhém se děj odehrával jako na houpačce, vždy jsme však byli o krok vpředu, takže jsme zaslouženě vyhráli.

Naše mužstvo sice bylo oslabeno hned o tři hráče základní sestavy, na jeho hře se to však vůbec neprojevilo. Už v třetí minutě jsme šli do vedení, když P. Sabon nikým neatakován prošel půlkou hřiště, z dobrých 25 metrů tvrdě vystřelil, brankář si sice na míč sáhl, ale ten skončil v levé šibenici jeho svatyně. Dál jsme produkovali pohledný kombinační fotbal a druhý gól v síti domácích na sebe nenechal dlouho čekat. Neutekly ani čtyři minuty, na pravé straně si míč vyměnili P. Sabon, M. Klement a J. Pavlík, který postupoval po prvém křídle, následoval přesný centr na nabíhajícího M. Stupala a ten hlavou dostal naše mužstvo do dvoubrankového vedení.

Domácí nevěděli v té době co hrát, byli u míče vždy pozdě, byli navíc nepřesní, jenže my jsme je za jejich hru už dalším gólem nepotrestali, i když k tomu byl dvakrát blízko zejména velmi dobře hrající M. Stupal. Hříměždice se zvedly až asi v třicáté minutě, když několikrát nebezpečně zaútočily, podržel nás však náhradník v brance – Z. Dudič, který jejich střely vždy pokryl. Když se zdálo, že půjdeme do kabin s dvoubrankovým vedením, domácí rychle rozehráli rohový kop, který jsme ještě odvrátili, jenže jsme opět nepokryli vhazování, následoval centr do šestnáctky a Hříměždice snížily na rozdíl jediného gólu.

Gól do šatny však domácí neposílil, naopak byli jsme to opět my, kdo na začátku druhého poločasu držel réžii utkání ve svých rukách. Výsledkem byl třetí gól z hlavy O. Fafejty, který si naběhl na přesný rohový kop P. Plívy zleva. Po chvíli mohl zvýšit J. Pavlík, když přešel přes tři hráče soupeře a střelou pravačkou z levého rohu vápna se snažil ala Messi obstřelit brankáře, jenže míč jen lízal levou tyč soupeřovy branky. Domácí odpověděli tlakem a další brankou v naší síti. Po nedůslednosti na levé straně se míč odrazil od několika hráčů domácích, až volný útočník snížil opět na rozdíl jediného gólu.

Znovu jsme zabrali a po dvou nevydařených střelách J. Pavlíka zprava, který možná měl přihrávat na volné spoluhráče, jsme skórovali počtvrté. J. Pavlík tentokrát zatáhl míč na levé straně a centrem přesně našel kopačku M.Stupala, který nás dostal opět do dvoubrankového vedení.

V závěru jsme se snažili výsledek pohlídat, ze zabezpečené obrany jsme vyráželi k rychlým kontrám, jenže ani J. Oktávec, ani střídající O. Měchura své příležitosti neproměnili. A když ani další tvrdá střele P. Sabona neskončila v síti, domácí brankář tentokrát míč vyrazil, soupeř těsně před koncem snížil dalším slepeným gólem (ofsajd?). Na vyrovnání však už zbývaly jen asi tři minuty a ty jsme zvládli v klidu bez úhony.

Branky: 7., 74. M. Stupal,  3. P. Sabon, 48. O Fafejta

Sestava: Z. Dudič – R. Sojka, O. Fafejta, P. Sabon, L. Černý – M. Klement, J. Oktávec, P. Plíva (63. O. Měchura) – J. Pavlík (78. R. Fafejta) , M. Stupal (83. M. Jiráň), P. Sochor