O KFS – semifinále krajského kola Poháru ČMFS
SK NÁMĚŠŤ NA HANÉ
4 (0)
Branky: 39.+43. Salamon – 52.+54. Zajíček, 87. Šoupal, 89. Ošťádal
Loštice: Morávek – Mikeš Jan, Hejný, Petruška (68. Opravil), Dajčar – Ďurček, Hlaváč, T. Vykydal, Mikeš Jakub (65. Másilko) – Salamon, Mikeš Josef
Náměšť: Běhal (46. Botek) – Brančík, Konečný, Sekyra, Pápica, Kvapil, Šoural, Heil, Zajíček, Srneček (58. Jelínek), Ošťádal
Rozhodčí: Kučera – Šmíd, Kašpárek
V semifinále krajského kola Poháru ČMFS na sebe narazily týmy, které se pravidelně utkávají v přípravách před začátky soutěží. Obě mužstva nastoupila oslabena o několik hráčů základních sestav z mistrovských zápasů. První poločas tahali za kratší konec provazu hosté, druhý poločas za mnohem kratší konec provazu naopak domácí hráči. Hosté díky výkonu ze druhého poločasu zaslouženě postoupili do finále, kde se na začátku června utkají s týmem FK Jeseník.
Ve 4.minutě vhodil dlouhý aut do šestnáctky Ďurček a Salamon z otočky dobře vystřelil k tyči, ale Běhal konečky prstů vytěsnil míč na roh. Ve 13.minutě gólman Morávek předvedl dva bravurní zákroky po střelách hostujících hráčů. V 16.minutě napálil Jakub Mikeš břevno po krásně akci Dajčara po levé straně. V 17.minutě kopal Salamon rohový kop a Hejný hlavou mířil těsně mimo. Ve 20.minutě sklepl Salamon balon k noze Jakuba Mikeše, ten dobře vystřelil, ale gólman střelu mířící po jeho břevno vyrazil nad. Ve 39.minutě zamířil Salamon z hranice šestnáctky přesně k levé tyči (1:0). Ve 43.minutě opět Salamon po samostatném úniku z půlky hřiště s přehledem uklidil balon do prázdné branky (2:0).
V 52.minutě snížil na rozdíl gólu po chybě gólmana Morávka nejlepší hráč hostů kapitán Zajíček (2:1). O dvě minuty později hrubě chybovala domácí obrana a Zajíček srovnal z velkého úhlu (2:2). V 56.minutě vystřelil dobře z hranice šestnáctky Salamon, ale gólman vyrazil míč nad svoji branku. V 65.minutě šel sám na Morávka Ošťádal, ale ten jej parádním zákrokem vychytal. V 84.minutě vystřelil po rohovém kopu Ďurčeka z první Salamon, ale jeho střela skončila těsně vedle. V 87.minutě po chybě v rozehrávce na půli hřiště následoval rychlý protiútok hostů a Šoupal střelou pod břevno vsítil rozdílovou branku (2:3). Obrat zápasu dokonal v 89.minutě Ošťádal (2:4).