Malá Hraštice – Hříměždice 1-8 (0-3)

(19. kolo)  Neuvěřitelně naivní byl náš výkon proti třetímu týmu tabulky Hříměždicím. Naši hráči jakoby zapomněli, že fotbal se nehraje jen dopředu, ale že je také třeba bránit, soupeři zcela přenechali střed hřiště a trest v podobě osmi branek, které padly především po rychlých brejcích, byl vyústěním našeho zmaru. Nic na tom nemění fakt, že nám opět chyběla řada hráčů. Ti, kteří byli na hřišti, zcela propadli.

Do utkání lépe vstoupili Hříměždiští, hned v první minutě měli dvě tutové šance, naštěstí zbrkle zahodili. Naši hráči působili ospalým dojmem, po hřišti běhalo jedenáct jednotlivců, kteří od samého začátku zaostávali za svým soupeřem ve všech činnostech. A tak dál dominovali hosté, z tlaku jsme se vymanili až po dvaceti minutách, několikrát jsme zaútočili, ovšem bez zakončení. Když už se zdálo, že se do utkání přece jenom dostaneme, soupeř udeřil. Po našem rohu se nedohodli M. Klement s P. Plívou, přišla ztráta míče, rychlý brejk a bylo to 0-1. Další gól padl po krásné narážečce, která udělala z naší obrany statisty, a třetí branku jsme dostali po hrubé chybě J. Sauera a Z. Dudiče. V závěru poločasu jsme několikrát zaútočili, ale ani J. Sauer, který měl na hlavě jasný gól, ani P. Plíva, který sám před brankářem tak dlouho otálel se střelou, až mu míč ukopl míč obránce, šance nedali.

Druhý poločas se podobal tomu prvnímu jako vejce vejci. My jsme se tlačili do útoku, většinou ale bez zakončení, po ztrátě míče se přitom nikdo nevracel, takže naše obrana často čelila rychlým nájezdům velké přesile až sedmi hráčů soupeře. Brzo to proto bylo 0-5. Teprve za tohoto stavu jsme předvedli alespoň na chvíli, že fotbal umíme. Pomohla nám k tomu nádherná střela J. Listíka, který z dobrých třiceti metrů krásně trefil míč a vymetl pravý horní roh soupeřovy branky. Z několika dalších šancí nic nebylo a tak jsme opět po našem rohu z rychlého brejku kapitulovali. To už se naše hra rozsypala jako domeček z karet a nakonec jsme mohli být rádi, že gólů bylo jen osm.

Sestava: Z. Dudič 2 – J. Listík 2, D. Bičiště 2, J. Sauer 2, Vl. Kardinál 1 – P. Plíva 2, R. Fafejta 1, P. Pazderka 2, L. Černý 2 – M. Klement 2, T. Krotil 2

Branky: 68. J. Listík