Cenná remíza

Po velmi dobrém výkonu jsme v dalším utkání zimního turnaje ve Střešovicích uhráli s Velkými Přílepy cennou remízu. Soupeř se ukázal jako vyspělé mužstvo, které tvořila řada velmi dobrých zkušených fotbalistů. Náš tým naproti tomu byl složen především z hráčů béčka, přesto jsme předváděli po většinu času dobrý fotbal, takže diváci viděli velmi pěkného utkání.

I když bylo nominováno 15 hráčů, do utkání jich nastoupilo jen 12, přitom dvanáctým byl J. Měchura, který ani hrát neměl. Někteří fotbalisté se na poslední chvíli omluvili, některým to ani nestálo za to, a tak své kolegy nechali klidně ve štychu. Ti se ale nedali a hned od začátku dobrým pohybem se rychlému a hlavně agresivnímu soupeři vyrovnali. Proti jiným utkáním jsme poměrně často stříleli z větší vzdálenosti, dlouho však bez patřičné razance a umístění.

Soupeře tento vývoj utkání zhruba dvacet minut evidentně vyvedl z konceptu, chytat se začal, až když jeho hráči přidali na tvrdosti, což odnesli především naši střední záložníci, kteří v úvodu stejnou řadu protivníka přehrávali. Přílepy se tím dostaly do hry a začaly si vytvářet i šance. Nádhernou akci předvedl především hráč s číslem třináct, který převzal v kruhu míč, obešel hned pět našich bránících hráčů, položil si brankáře, jeho střelu ale z brankové čáry vykopl P. Kardinál. A když neuspěly ani po několika brejcích, které vychytal náš brankář, převzali jsme iniciativu opět my. Nejprve brankář soupeře vystihl střelu P. Pazderky asi z 25 metrů, po chvíli ale už kapituloval. To P. Pazderka přehodil obranu, za ní si naběhl P. Sochor a obloučkem překvapil vyběhnuvšího brankáře. Těsně před koncem prvního poločasu pak levačkou orazítkoval střelou z dobrých dvaceti metrů spojnici břevna a tyče V. Kardinál.

Druhý poločas jsme začali náporem, několik slibně se rozvíjejících akcí jsme však nedotáhli do finálu. V jednom případě soupeři také pomohl rozhodčí, když neodpískal evidentní sražení P. Sochora obráncem ve vápně. Na některých našich hráčích začala být znát únava, Přílepy se proto stále častěji dostávaly k míči a vytvářely si tlak, který ale dlouho nebyly schopny využít. Proti byl především náš brankář, ale také díky zbrklosti jejich útočníků. Až přišla asi 70. minuta, hned několik našich hráčů nebylo schopno odkopnout míč, který se nakonec dostal k jednomu z hráčů soupeře a ten střelou k levé tyči skóre srovnal.

Závěr utkání byl jak z akčního filmu, jedna akce střídala druhou na obou stranách. Nejprve odmítl dostat naše musžtvo do vedení B. Křivonoska, který dostal pěkný míč mezi obránce, přendal si ho na svou pravou nohu, chvíli váhal a pak přehodil brankáře, jenže jeho střela trefila jen tyčku soupeřovy branky. To náš soupeř byl úspěšnější a asi sedm minut před koncem vsítil svou druhou branku. V samotném závěru jsme se vrhli do útoku a zaslouženě jsme vyrovnali. K zahrání rohu zleva se postavil M.Jiráň, na hranici malého vápna našel J. Oktávce, který se po míči vrhl a hlavou uzavřel účet utkání.

Branky: 38. P. Sochor, 88. J. Oktávec

Sestava: Z. Dudič – O. Měchura, M. Poláček, P. Kardinál, J. Pospíšil – V. Kardinál (68. J. Měchura), P. Pazderka, J. Oktávec, M. Jiráň – B. Křivonoska, P. Sochor