Po vyrovnaném průběhu první výhra

Na perfektním terénu jsme dnes do zimního turnaje SK Střešovice 1911 vstoupili úspěšně. I když zápasu s céčkem domácího oddílu, které posílilo několik hráčů prvního mužstva, by asi více slušela remíza, nakonec jsme se radovali my po těsném vítězství 1-0. 

Do utkání lépe vstoupil náš tým, asi dvacet minut jsme byli aktivnější, akce jsem vedli především po naší pravé straně, jenže chyběla finální přihrávka nebo přesnější zakončení. Domácí branku ohrozila jen střela M. Stupala, s kterou si střešovický brankář snadno poradil. A když domácí přežili i závar po našem rohu, pomalu začali přebírat aktivitu. Jenže také oni byli na štíru s koncovkou. Vážně naši branku ohrozili jen střelou z dálky, kterou bravůrně vytáhl J. Vitásek. Do největší šance prvního poločasu jsme domácí tým dostali po chybné rozehrávce a zpětné přihrávce, kterou musel náš brankář v tísni chytit do rukou. Jenže domácí mužstvo nařízený nepřímý kop nevyužilo.

Do druhého poločasu jsem opět vstoupili aktivněji. Útok se přeci jen častěji dostával do hry a přišly i šance. Největší zmařil P. Sabonovi domácí gólman, který napodobil svého kolegu z protilehlé strany a nádherným zákrokem vytáhl střelu mířící do šibenice na roh. Ani domácí tým se nenechával zahambit, vypracoval si také několik šancí, naštěstí střely mířily vedle a nebo je pochytal po předešlé noci indisponovaný J. Vitásek.

A tak přišla 68. minuta a gól v síti domácího mužstva. M. Stupal přetlačil domácí stopery a střelou k pravé tyči dostal naše mužstvo do vedení. Střešovice se snažily alespoň o vyrovnání, jenže to jim souzeno nebylo. Jediným výsledkem bylo nastřelené břevno. Domácí začali být nervózní, přitvrdili a když domácí kapitán brutálně šprajcem přes holeň přejel P. Sochora, což nepřesný rozhodčí neposoudil napomenutím, obsadil se do role mstitele L. Černý. Pronikajícího záložníka vzápětí na půlce složil faulem zezadu, což vyvolalo strkanice.

Závěr utkání jsme zvládli lépe my. O gól si říkala zejména střela z voleje P. Sabona, jenže šla jen těsně nad domácí svatyni. A tak jsem si do tabulky skupiny B připsali první tři body.

Gól: 68. M. Stupal

Sestava: J. Vitásek – R. Sojka, P. Burian, P. Kardinál, L. Černý (78. J. Oktávec) - M. Klement (46. F. Šusta), J. Oktávec (46. O. Fafejta), P. Sabon, P. Plíva (46. J. Mik) – M. Stupal, J. Pavlík (46. P. Sochor)