MUŽI – O KFS, 1.A TŘÍDA SKUPINA A – SR 2010-11 – 7. KOLO

Neděle 19.9.2010

SK LOŠTICE A – SK ŠUMVALD 4:2 (2:1)

Branky: 19. Havlíček, 28. Salamon, 59. Dajčar, 80. Koňarik – 14. Trefil, 85. Brijár

Sestava: Morávek – Ďurček, Plhák, Petruška, Hejný – Havlíček, Hlaváč (79. Havlík), Koňarik,
Dajčar (79. Jakub Mikeš) – Mikeš, Salamon

(Převzato z “Týden na severu” č.38/2010 z 21.září 2010)
     Zatažená obrana a rychlé brejky. Šumvald postavil svoji taktiku na jednoduchých základech. Ve 14. minutě ji podpořila špatná domácí rozehrávka, která mu dopomohla k vedoucímu gólu. Loštice se otrávit nenechaly a přispěchaly s rychlou odpovědí. O čtyři minuty později si naběhl na křížný pas za obranu Havlíček a euforie Hanáků vyprchala.
     Hostující defenziva nemohla mít čisté svědomí ani v minutě osmadvacáté. To ji důkladně provětral Salamon. Po zdařilé kombinaci pronikl mezi soupeřovými beky a neomylně napnul síť.
     Stav 2:1 vydržel na ukazateli skóre až do přestávky. Částečně se na tom podepsala nulová efektivita v podání Šumvaldu. Ač měl dvě velké šance, kdy svého protivníka přečíslil, vyrovnat nedokázal.
      Na horší produktivitu doplácel i ve druhé půlce. Zatímco své dobré příležitosti zahazoval, Loštice pálily ostrými náboji. Třetím v pořadí zasáhly hostující srdce v 59. minutě. Dajčar z trestného kopu vyrušil z odpolední pohody pavouky v  šumvaldské šibenici a “tvarůžkáři” byli na nejlepší cestě za vítězstvím.
     Potvrdili ho deset minut před koncem. Havlíček našel u vzdálenější tyče důrazného Koňarika a bylo definitivně vymalováno. Nic na tom nezměnil ani rohový kop, při jehož bránění nebyli svěřenci trenéra Filipa dostatečně důslední. Fakt, že si dávali přednost, nahrál Šumvaldu ke snížení.

Pozápasová slova trenéra Vratislava Filipa:
“I když u nás Šumvald neuspěl, byl to velice silný soupeř. Výkonnostně bych ho postavil na úroveň Šternberka. Při nás stálo větší štěstí, zužitkovali jsme více šancí. Oboustranně to byl slušný fotbal před dobrou diváckou návštěvou a kulisou”.