1.A, sk.A muži – SR 2010-11 – 6. kolo

Neděle 12.8.2010

TJ MEDLOV – SK LOŠTICE 1:5 (1:3)

Branky: 40. Skopal – 6. Hlaváč, 27. Josef Mikeš, 45. Havlíček, 67. Ďurček, 84. Salamon
Loštice: Morávek – Ďurček (86. Hejný), Plhák, Petruška, Dajčar – Havlíček (88. Jakub Mikeš), Koňarik, Hlaváč, Vinkler – Salamon, Josef Mikeš
Rozhodčí: Antoníček – Němec, Kučera
V ochozech měli po celý zápas převahu loštičtí diváci a na hřišti po celý zápas loštičtí hráči. Od první do poslední minuty šli nebojácně za vítězstvím a svojí aktivní hrou nedali domácímu ambicióznímu týmu žádnou šanci ke zdramatizování zápasu. Konečné skóre mohlo být ještě mnohem rozdílnější.
Hned v 6. minutě utkání skóroval Hlaváč, když po dlouhém autovém vhazování Ďurčeka umístil hlavou míč pod břevno Levého branky (0:1). Ve 20. minutě unikl po pravé straně Havlíček, ale jeho přesnou přihrávku před domácí branku srazil na poslední chvíli na roh domácí obránce. O dvě minuty později orazítkoval břevno medlovské branky Josef Mikeš, když obloučkem přehodil vybíhajícího domácího gólmana. Ve 26. minutě skončil Ďurčekův pokus ze 20 metrů těsně vedle levé tyče. Ve 27. minutě napálil Josef Mikeš balon z 20 metrů na domácí branku a ten napnul u pravé tyče síť domácí branky (0:2). Ve 29. minutě vypíchnul Salamon balon domácímu obránci a ve vyložené pozici těsně minul. Ve 37. minutě utekl po pravé straně Ďurček, ale místo střely zvolil nahrávku na Vinklera, před kterým stačil zasáhnout na poslední chvíli medlovský obránce. Po následném rohu trefil Koňarik pouze nohy na brankové čáře stojícího hráče. Po ojedinělé chybě hostující obrany, která nedokázala odvrátit nakopávaný míč, skóroval Skopal, když špičkou kopačky přehodil vybíhajícího Morávka (1:2). Ale hned v zápětí si domácí obránce nešťastně srazil do sítě centr Havlíčka po úniku po pravé straně (1:3).
Ve 47. minutě kopal trestný kop Dajčar, po kterém Hlaváč mířil hlavou dobře pod břevno, ale Levý skvěle zasáhnul. V 60. minutě daly Loštice po rychlém brejku další gól, ale rozhodčí viděli Havlíčkův ofsajd. V 62. minutě zahrozili podruhé v utkání domácí, ale Král po centru Skopala mířil vedle. V 67. minutě dostal do běhu za obranu přesnou přihrávku Ďurček a prostřelil gólmana Levého počtvrté (1:4). V 79. a 80. minutě zahrozil dvakrát Josef Mikeš, ale z jeho střelami si Levý poradil. Skvěle zasahoval i v 82. minutě, když konečky prstů vytěsnil na roh Salamonův pokus ze 20 metrů. Pět minut před koncem si však Salamon spravil náladu, když si vychutnal celou medlovskou obranu a parádně přehodil domácího gólmana (1:5). Odměnou za předvedený výkon byly loštikým hráčům při odchodu do kabin ovace publika.