Vítejte na stránkách fotbalového oddílu FC Bobrová

{simplepopup} Simple Pop-Up Text goes here! If you want to add a FancyBox Pop-Up to your articles/pages this is the extension for you! {/simplepopup}

Fotbalový oddíl je jediným oddílem bobrovského Sokola, jenž se účastní pravidelných soutěží okresu Žďár nad Sázavou (Kraj Vysočina). Oddíl kopané byl v Bobrové založen před mnoha a mnoha lety, když bobrovský velkostatkář Věnceslav Fiala přijal na prázdninovou brigádu několik studentů ze severní Anglie. Ti se po práci na polích místo odpočinku věnovali v Bobrové do té doby neznámé hře, kterou nazývali FOOTBALL. Protože jich bylo málo, přizvali ke hře i několik bobrovských mladíků, a tak byl položen základ pozdějšímu oddílu kopané.
V dalších letech se spolu s hřišti střídaly i doby vrcholů a propastí, vzestupů a pádů, léta tučná s léty hubenými. Na sklonku osmdesátých let zasáhli do vývoje bobrovské kopané opět cizinci, tentokrát obyvatelé černé Afriky, které sem přivedl ze studií jejich spolužák Jiří Roháček. Pohostinní občané Bobrové je přijali za své a ještě dnes se jim po nich stýská.
Největší rozkvět bobrovské kopané nastal v průběhu devadesátých let družstvo mužů postoupilo do okresního přeboru a hraje ho nepřetržitě již několik let, podařilo se opravit a rozšířit kabiny, zřídit zavlažovací zařízení a vybudovat jednu z nejlepších hracích ploch v okrese.