Středa 25.8.2010 – okresní finále Poháru ČMFS

SK LOŠTICE – TJ POSTŘELMOV 3:2 (3:1)

Branky:  1. Havlíček, 6. Ďurček, 7. Hlaváč – 24. J.Nimrichtr, 56. Soural
Loštice: Morávek – Havlíček, Petruška (69. Plhák), Jan Mikeš, Dajčar – Ďurček, Josef Mikeš, Koňarik, Havlík (71. Jakub Mikeš) – Vinkler, Hlaváč (75. Másilko)
Rozhodčí: Langhammer – Straka, Janků
     Dle Zápisu o utkání byly domácím týmem Loštice, dle počtu diváků si však musel připadat na hřišti ve Zvoli tým Postřelmova. Úvod zápasu vypadal jako hra kočky s myší a všichni si říkali: ” Jakým rozdílem to dnes skončí?” Bohužel laksní přístup loštických hráčů ve druhém poločase a houževnatá bojovnost Postřelmova udělali z okresního finále poháru ČMFS drama.
     Hned v úvodní minutě utkání pohledný ťukec na jeden dotek zakončoval střelou k tyči Havlíček (1:0). V 6. minutě vysunul Josef Mikeš Ďurčeka, který pohotovou střelou pod břevno zvyšoval na rozdíl dvou gólů (2:0). O minutu později vhazoval dlouhý aut do pokutového území soupeře Ďurček a Hlaváč změnil směr balonu špičkou kopačky mimo dosah gólmana (3:0). Ve 24. minutě chyboval gólman Morávek, když nezkrotil v rukou centr postřelmovského hráče zprava a J. Nimrichtr pohodlně doklepl balon do loštické branky (3:1). Pak si Loštice v první části hry vytvořili ještě minimálně dvě dobré příležitosti, které nedokázaly přetavit v gól.
     Druhý poločas byla z pohledu Loštic fotbalová katastrofa. Hráčům se nedařilo snad vůbec nic. Vázla rozehrávka, zpracování míče bylo mizerné, bojovnost žádná. Postřelmov ožil, jeho hráči bojovali jako lvi, za což jim byl odměnou další gól v Morávkově síti, a to v 56. minutě z rychlého protiútoku, když míč po střele Sourala ještě prapodivně před Morávkem skočil (3:2).
     Dalšího gólu se však diváci již nedočkali a tak mohla následovat korunovace okresního pohárového vítěze pro rok 2010, kterým se stali hráči SK Loštice. Postřelmovští borci však nemuseli ze hřiště odcházet se sklopenými hlavami, protože se stali důstojným soupeřem o dvě třídy výše hrajícímu soupeři, za což je početné divácké ochozy odměnily bouřlivým potleskem.