MUŽI A – O KFS – 1.A, SK. A – SR 2010-11 – 1.KOLO

Sobota 7.8.2010 – 1. kolo 1.A, skupina A muži – SR 2010-11

SOKOL VIKÝŘOVICE – SK LOŠTICE A  1:4  (0:1)

Branky:  85. Křesina – 30. Koňarik, 69. Havlíček, 80. a 88. Salamon.
Loštice: Morávek – Havlíček, Plhák, Petruška, Dajčar – Ďurček, Josef Mikeš, Koňarik, Havlík (70. Vinkler) – Salamon, Hlaváč
Rozhodčí: Lepka Miloslav – Šmíd Jaroslav, Straka Michal
(Převzato z týdeníku “Týden na severu”, 10.8.2010 – autor: mum, bob)
Hrálo se podle loštických not
     Pět gólů, dvě červené karty a jednoznačné vítězství Loštic. Okresní souboj v otevíracím kole nové sezóny byl plný událostí. K nelibosti zklamaných vikýřovických fanoušků se hrálo podle loštických not. A to i přesto, že hosté velmi záhy přišli o dva hráče. Smolař Fialek se zranil při předzápasovém rozcvičování a na trávníku se dlouho neohřál ani Dajčar. Ten strávil na hřišti pouhé čtyři minuty. Za zákrok na unikajícího domácího fotbalistu byl potrestán ČK a musel bleskově pod sprchy, aniž by se pořádně spotil.
     Bezzubé Vikýřovice naložili s početní výhodou tragicky. Ač hrály Loštice v deseti, vynutily si tlak, který neskončil gólem jen proto, že měly mírně vychýlenou mušku. Buď pálily vedle nebo nad. Jednou na míč nedosáhly v těsné blízkosti brány. Spravedlnosti bylo učiněno zadost až v 33. minutě. Koňarik při svém průniku obešel všechno, co mu stálo v cestě včetně gólmana Bartoše a nikým neatakován pohodlně zavěsil (0:1).
     Ve 48. minutě se počet hráčů vyrovnal. Bartoš si za vápnem pomohl faulem a do brány musel vikýřovický “všeuměl” Svoboda. I když původním fotbalovým povoláním obránce zachytal výborně, debaklu svého týmu nezabránil. V 69. minutě marně vzdoroval hlavičce Havlíčka, která následovala po dvou dlouhých autech a jednom přesném centru do šestnáctky (0:2).
     Vikýřovicím se v sobotu nedařilo, až na pokus Uvízla, který vytěsnil Morávek na rohový kop. Směrem dopředu ale nic nepředvedly. O moc slavnější to nebylo ani v defenzivě. Děvět minut před koncem ji nachytal v nedbalkách Salamon, jenž skóroval s velkým přehledem (0:3). V předchozím průběhu si několikrát vylámal zuby na čarujícím Svobodovi. Ani nečekaný domácí hrdina se nevyvaroval slabší chvilky. V 88. minutě si úplně neporozuměl se spoluhráčem Kubínem a Salamon měl velmi snadnou práci. Stačio mu vystihnout špatnou rozehrávku a pak přesně zacílit (0:4). Hostitelé potěšili překvapivě spoře zaplněné ochozy pouze jednou. Pět minut před čtvrtým loštickým gólem úspěšně pytlačil na ofsajdové hraně číhající Křesina (1:4)