Malá Hraštice – Obory 5 : 0 (2 : 0)

Po překvapivé výhře v Kosové Hoře naše mužstvo v dalším kole opět vyhrálo. Po velmi dobrém výkonu přesvědčivě zvítězilo nad mužstvem Obor 5-0. Vítězství to však mohlo být ještě vyšší, kdybychom hlavně v druhém poločase využili další velmi slibné příležitosti.

V sestavě chybělo hned několik hráčů, ale jak se ukázalo, na náš výkon to nemělo žádný vliv. Velmi dobrý part opět rozehrál střed naší zálohy, a to jak v prvním, tak i druhém poločase. První šanci jsme ještě J. Pavlíkem zmařili, druhá však už byla využita. Stejný hráč zahrával rohový kop po zemi, J. Listík míč pustil za sebe a náš obránce ho uklidil do branky. Dál jsme pokračovali v nátlakové hře, soupeř za první poločas nic světoborného nepředváděl, první vážnější střelu vyslal na naší branku až v 40. minutě, mířila však z dálky jen doprostřed branky, takže náš brankář si s ní lehce poradil. Jenže to už jsme vedli 2-0, když si J. Pavlík narazil míč s O. Měchurou a ač atakován dostal naše mužstvo do dvoubrankového vedení.

Do druhé poločasu jsme museli znovu střídat, když během prvního poločasu odstoupil pro zranění jeden hráč, po přestávce druhý  se zlomeninou malíčku. Přesto to na naší hře nebylo znát, naopak jsme si vypracovali další šance. Nejprve ve výhodné pozici po rohu hlavou těsně minul M. Klement, po chvíli opět po rohu hostující obránce stáhl v šestnáctce J. Listíka – jasná penalta. Míč si na značku pokutového kopu postavil J. Pavlík a bylo to 3-0. Hosté poté zcela rezignovali, víc se věnovali diskusím s rozhodčím než fotbalu, naši hráči se zbytečně nerozptylovali a výsledkem byly další dvě branky. Nejprve utekl obráncům P. Kardinál a podél brankáře suverénně zvýšil na 4-0 a konečný účet uzavřel opět J. Pavlík, který dorazil do sítě hlavičku M. Klementa po opět velmi dobře rozehraném rohu.

Z: Makovička: Utkání, která jsme odehráli v Kosovce a proti Oborám se mi hodnotí mnohem lépe než většina dalších tohoto jara. Mohu konečně chválit a ne kritizovat. Vím, že někteří hráči kritiku těžce snášejí, ale bez ní to nejde. Chtěl bych především věřit tomu, že se nám konečně podařilo vyřešit střed zálohy, který v obou utkáních byl hnacím motorem týmu, ať už hrál ve složení  M. Klement  – V. Batulka, nebo M. Klement – J. Oktávec. Především výkon M. Klementa snese ta nejpřísnější hlediska. Vedle nich se zápas od zápasu lepší jak O. Měchura, tak i T. Krotil. Navíc se konečně rozstřílel J. Pavlík, pět gólů ve dvou utkáních jsou toho jasným důkazem. Mnohem jednodušeji také začala hrát i obrana, která nic nevymýšlí, včas posunuje míč do středu hřiště, který opět včas a přesněji hledá útočníky. Věřím, že tuto formu potvrdíme i v dalších utkáních a vylepšíme tak svoje postavení v tabulce.

Sestava: Z. Dudič –D. Grafnetr (46. V. Obrmajer), P. Kardinál, J. Sauer, J. Pospíšil (26.  J. Oktávec) – O. Měchura, M. Klement,  V Batulka,  T. Krotil– Listík J. (81. J. Měchura). J. Pavlík

Branky: 38. 61. 84, J. Pavlík, 22. J. Pospíšil, 80. P. Kardinál