Kosova Hora – Malá Hraštice 2 : 3 (0 : 1)

Po dlouhé šňůře devíti zápasů bez bodového zisku konečně naše mužstvo vyhrálo. A bylo to vítězství zcela zasloužené. V Kosové Hoře jsme byli po většinu utkání lepším týmem a svůj výkon jsme potvrdili třemi brankami, takže nakonec jsme si odvezli vítězství 2-3. Radost z výhry ale zkalilo těžké zranění našeho hráče L. Černého.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, velmi dobře pracoval především střed zálohy, který jednoznačně přehrál stejnou řadu domácích. Proto jsme zatlačili soupeře na jeho polovinu a často jsme zakončovali, jenže zpočátku velmi nepřesně. Postupně jsme zkvalitnili i koncovku a výsledkem byly dvě gólové situace. Nejprve ještě Vl. Kardinál nedal, když jeho střelu domácí brankář na čáře vyrazil na břevno a odtud míč putoval do bezpečí. Po chvíli ale udeřilo, míč si vyměnili bratři Kardinálové, Vlasta ho posunul na volného V. Batulku a ten nádhernou střelou z voleje vymetl pavučinu v levé šibenici domácí branky. Domácí tým v prvním poločase nebyl nebezpečným mužstvem, většina jeho akcí končila na naší dobře hrající obraně, takže jsme tuto část utkání dohráli v klidu.

Jenže Kosova Hora do druhého poločasu prostřídala, začala hrát mnohem aktivněji, takže naše mužstvo zatlačila do hluboké defenzívy. Přispělo k tomu i to, že naši hráči zbytečně řešili některé souboje faulem, takže domácí kopali řadu standardních situací, naštěstí bez užitku. A když domácí hráč po pěkné akci na pravém křídle se ocitli zcela sám před naším brankářem, jenže trestuhodně zahodil, naše mužstvo se vrátilo k výkonu z prvního poločasu. Výsledkem byla samostatná akce J. Pavlíka, který se uvolnil a z hranice vápna trefil spojnici tyče a břevna.

Domácí tým srovnal po nenápadné akci a chybě našeho brankáře, který centrovaný míč neudržel, takže domácímu útočníkovi nedělalo žádný problém ho dorazit do prázdné branky. Poté se udála kuriózní situace, která se jen tak nevidí. Naši hráči se postavili k rozehrání ve středovém kruhu, L. Černý posunul míč J. Pavlíkovi a ten ho vyslal na domácí branku. Střela přelétla slavícího gólmana stojící na penaltě, který navíc proti slunci nic neviděl, a zapadla pod břevno. To domácí zmrazilo a my jsme po chvíli šlo do dvoubrankové vedení po pěkné akci L. Černého, který vysunul J. Pavlíka, ten si v šestnáctce zaseknutím míče posadil na zem nešťastného obránce a střelou na přední tyč zvýšil na 3-1.

Poté se začal hrát fotbal nahoru dolu, domácí snížili po jednom z řady trestných kopů, kdy naše obrana udělala snad první vážnou chybu v utkání a nechala hlavičkovat domácího hráče zcela samotného. My jsme odpověděli střelou M. Poláčka, jehož dělovku z dobrých 30 metrů brankář vyrazil opět na břevno.

V závěru utkání se těžce zranil náš hráč L. Černý, kterého při jednom z našich brejků srazil ze zadu domácí hráč, Lukáš spadl tak nešťastně, že si přilehl pravou ruku a vykloubil si loket. Po okamžitém převozu do příbramské nemocnice mu kosti vrátili zpět a v noci mu ruku ještě operovali.

Sestava: Z. Dudič – M. Poláček, P. Kardinál, J. Sauer, J. Pospíšil – O. Měchura, M. Klement, V. Batulka, T. Krotil – J. Pavlík, V. Kardinál (64. L. Černý (82. P. Plíva)

Branky: 28. V. Batulka, 68., 72., J. Pavlík