Malá Hraštice – Počepice 3 : 0 (2 : 0)

(25. kolo)

Už tři zápasy naše mužstvo neví, co je to dostat branku. Také v utkání s Počepicemi bylo jasně lepším týmem, už v prvním poločase jsme si vytvořili dvoubrankový náskok, který jsme pojistili v druhém třetím zásahem do černého. Díky třem výhrám v řadě, s jedenácti vstřelenými góly a žádným obdrženým jsme si tak upevnili osmou příčku.

S třemi útočníky jsme hned od první minuty naznačili, co je naším cílem. A povedlo se to záhy. V začínající třetí minutě vhazoval z pravé strany R. Sojka, dlouhý aut prošel celou šestnáctkou, kam si naběhl L. Černý a utěšenou střelou přivedl naše mužstvo do vedení. Dál jsme pokračovali v aktivní hře, bohužel naši útočníci se předháněli v neproměňování vyložených šancí. Postupně zahodili své příležitosti všichni tři. Až teprve asi v 32. minutě propadl míč k volnému J. Pavlíkovi, který nezaváhal a zvýšil na 2-0. A když posléze opět J. Pavlík trefil hlavičkou tyč soupeřovy branky, zůstal tento stav až do konce poločasu.

V úvodu druhého poločasu jsme poněkud  polevili, jenže soupeř kromě jednoho nebezpečného brejku, na jehož konci byla nepřesná střela, nic nepředvedl. Zhruba po čtvrthodince nudy jsme ke slovu přišli opět my. Nejprve střela
O. Fafejty orazítkoval břevno hostů, poté běžel sám na brankáře M. Stupal, jenže trefil jen padajícího brankáře Počepic, teprve po pěkné kombinaci na levé straně a krásném centru střídajícího T. Krotila dal svůj druhý gól J. Pavlík. Do konce utkání se už nic moc nestalo, jen jinak velmi dobrý rozhodčí neuznal pro údajný ofsajd gól D. Grafnetra, který ale v době přihrávky byl za přihrávajícím O. Fafejtou.

Sestava: J. Vitásek – R. Sojka, V. Batulka,  P. Sabon, J. Pospíšil – M. Klement, J. Oktávec, L. Černý (63. T. Krotil) – M. Stupal (72. O. Měchura), O. Fafejta, J. Pavlík (78. D. Grafnetr)

Branky: 3. L. Černý, 32., 67. J. Pavlík

Z. Makovička: Stále se nemůžu vyrovnat s tím, že si hráči neumí na hřišti vyhovět v situaci, kdy jasně vedeme, neumí si z fotbalu udělat radost. Chybí mi úcta mezi nimi a také pokora.  Znovu musím opakovat: ve fotbale jako v kolektivním sportu platí zásada, že úspěch kolektivu je výš než jednotlivce. Přiznám se, že mě nezajímá, kdo dává góly, pro mě je důležité, že je konečně střílíme jako tým. A to, že si nevyhovíme, způsobuje, že jich nedáváme ještě mnohem víc, šance na to totiž máme.