Malá Hraštice – Obory 3 : 0 (2 : 0)

(23. kolo)

V utkání s mužstvem Obor jsem plně využili výhody domácího prostředí a našemu soupeři jsme nastříleli tři góly. Mohlo by jich však být mnohem víc, co však naši hráči zahodili zejména v závěru utkání, to se jen tak nevidí. Proto náš soupeř může být rád, že si odvezl jen třígólový příděl.

Se Zdeňkem Dudičem v brance místo zraněného J. Vitáska jsme začali náporem a hned první šanci jsme proměnili. Po rozehraném rohu J. Pavlíkem následovala minela jednoho z obránců hostů, míč propadl ke zcela volnému P. Sabonovi, který měl před sebou zcela prázdnou branku. Dál jsme pokračovali v náporu a další branka na sebe nenechala dlouho čekat. R. Sojka našel svou přihrávkou opět P. Sabona, ten si zpracoval míč na prsou, vběhl do šestnáctky a střelou pod břevno podruhé překonal soupeřova brankáře. Utkání se v prvním poločase dál vyvíjelo podle stejných not, my jsme byli mnohem aktivnější, jenže se nám začala opět vytrácet koncovka. Velké šance postupně zahodili V. Batulka a rovněž J. Pavlík. Soupeř toho moc nepředvedl a pokud se mu podařilo dostat přes naší obranu, zcela selhal v zakončení.

Také v druhém poločase jsme byli útočnějším mužstvem, jenže ne a ne trefit pořádně branku. A tak začali zlobit hosté, kteří se do šancí dostávali hlavně po odražených míčích. Naštěstí nás podržel gólman, který chytil dvě, možná tři výborné příležitosti soupeře. Když už se zdálo, že konec opět odehrajeme v křeči, utekl středem J. Pavlík po výborné přihrávce P. Pazderky a bylo rozhodnuto. Závěr hosté už odehráli pod velkým tlakem, jenže my jsme toho nevyužili. Přitom jsme měli nejméně osm vyložených šancí, jenže jsme se nemohli trefit ani do branky, natož dát gól!

Banky: 3. , 12., P. Sabon, 64. J. Pavlík

Sestava: Z. Dudič – R. Sojka, O. Fafejta, P. Kardinál, J. Pospíšil – V. Batulka (46. T. Krotil), P. Pazderka (73. M. Poláček)  P. Sabon,  L. Černý (66. O. Měchura) – J. Pavlík, M. Klement

Z. Makovička: S herním projevem spokojenost, také s tím, že jsme si brzo vytvořili náskok, horší už to je s řešením některých situací před soupeřovou brankou. Není naší dobrou vizitkou, že soupeř ani nepotřeboval brankáře, protože prakticky všechny naše střely, zejména v závěru utkání, šly mimo branku! Přitom do těchto šancí jsme se dostávali po pěkných kombinacích! Chtěl bych věřit tomu, že hráči si začínají osvojovat to, co děláme na trénincích. Určitě přijde i zlepšení v koncovce, kterému se také hodně věnujeme. Musíme ale začít alespoň trefovat branku!