Totální propadák v Polešovicích

Polešovice – FC Bánov 5:0  (2:0)

Ve studeném a dosti silném větru si při losu lépe zvolili stranu domácí, čehož využili a i díky tomu vstřelili dvě úvodní branky utkání. Přesto jsme utkání začali celkem dobře a prvních 20 minut se hrála vyrovnaná kopaná a my jsme se dokonce častěji dostávali před soupeřovu branku, i když výrazněji jsme ji neohrozili. Poté začali iniciativu přebírat domácí, jimž pomáhal zesilující vítr v zádech. Dokázali si vytvořit několik nadějných šancí, hlavně po střelách z dálky, a nakonec se jim podařilo i skórovat.  Nejprve jsme ve 33. minutě po rohu nechali trestuhodně osamoceně hlavičkovat  Janíka, který otevřel skóre. O minutu později zvýšil střídající Hasoň, který se nádherně s pomocí větru trefil z 25 metrů, když jsme opět se špatným důrazem nedokázali odkopnout míč dál od naší šestnáctky.  Do konce poločasu jsme už neinkasovali a tlaku domácích se ubránili. Bohužel při odchodu do kabin neudržel nervy na uzdě již po několikáté M. Kočica a z hrací plochy zamířil rovnou do sprch. Nepochopitelně se pohádal s rozhodčím o sebraný aut na soupeřově půli, což je zcela zbytečné.  Druhá půle byla také proto již zcela v režii domácích, hned ve 49. minutě zvýšil Martykán střelou, která sice neměla razanci, ale přes zakrytý výhled skončila v síti O. Veleckého. O deset minut později při podobné situaci přízemní střelou zvýšil na 4:0 Martykán, který pět minut před koncem dovršil hattrick. 5:0.
Předvedený výkon našeho mužstva nebyl vůbec dobrý, proto doufejme, že na něj dají rychle zapomenout v příštím utkání s Havřicemi.
Branky: 49., 56., 85. Martykán M., 33. Janík M., 34. Hasoň J.
ŽK: 3. Janík M., 71. Hasoň J., 90. Martykán M. – 2. Polanský L., 13. Kočica M.
Diváci: 90.
Rozhodčí: Tomáš Kostelník – Jan Červinka (laik), Břetislav Polanský (laik).
Sestavy:
Polešovice: Andrýsek J. – Svoboda O., Martykán M., Kotek R., Korvas Z. (27. Hasoň J., 75. Hasoň D.), Kordula T., Janík M. (69. Patka J.), Černoch M., Běhávka J., Bednařík J., Bartošík R.
Trenér: Karel Přibyl.
Bánov: Velecký O. – Švehlík J. (29. Machalík V.), Polanský L., Pavlíček A., Mahdalíček P. ml., Mahdal P., Mahdal L., Koktavý L., Kočica M., Guryča R., Dalajka M. (69. Mahdalíček J.).
Trenér: Josef Vasilijevič.