Přípravný zápas Bánov – Suchá Loz

Bánov – Suchá Loz 5:2 (2:1)

První březnový večer Na Lapači v Uh. Brodě patřil přípravnému utkání našich můžů a borců ze Suché Loze. Fotbalisté Bánova po několika nepodařených zápasech stále čekají na první jarní přípravné vítězství. Večerní čas zdá se vyhovoval oběma celkům a zápas měl již od svého začátku vyhecovanou atmosféru. Vždyť šlo o klasické derby sousedních obcí. “Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání.”
A to se potvrdilo. V prvním poločase muži Suché Loze řekvapili svým odvážným důrazným fotbalem a oba celky i po zbytečných chybách defenzívy snadno skórovaly. Mírně favorizovanému Bánovu chvíli trvalo, než se dostal do “správných otáček” a první půle zápasu byla poměrně vyrovnaná.
Do drůhé půle oba celky prostřídaly několik hráčů. Lépe začali fotbalisté Suché Loze a po rychlém brejku hned v úvodu srovnaly skóre. Ale postupem času se projevilo, že Bánovští hrají vyšší soutěž, byli aktivnější a převzali otěže zápasu do svých “nohou”. Pomohly k tomu i dva odpískané pokutové kopy, které byly vyvrcholením vzrůstajícího tlaku před brankou soupeře ze Suché Loze. Mrzí nás už jen dalších několik slibně rozjetých akcí, které jsme nedotáhli díky špatné finální přihrávce do gólové podoby.
Z naší strany ale patřilo toto utkání mezi přípravnými duely k těm kvalitnějším, i když k tomu dopomohl relativně slabší soupeř než byly předchozí celky a je taky třeba pochválit naše svěřence za bojovnost až do konce utkání.
“Vyhrát v derby chce každý a dělali jsme pro to maximum, ale musíme uznat sílu soupeře hlavně v první části utkání”.
Za Bánov “banány fsítili”: Beníček J. (Bergr) 2, Pavlíček A. 1, Zálešák V. 1, Mahdal P. 1