13. mistrovský zápas

Lišany si odvezly „bůra“ a naše mužstvo bere první body v Lícha Areně

SK Sparta Řevničov

5:1 (3:0)

SK Lišany

13. kolo 16. 11. 2019 | 13:30

SK Sparta Řevničov: Peterka – Tóth, Bohatý T. (Urbanovič), Vait, Murčo (Kolek) – Skoupý F., Bohatý P., Skoupý L., Husák Jakub (Beneš) – Fujera (Kapr), Husák Jan (Petráček)

Trenér: Tóth

Asistent: Bobák

Branky: Fujera 3x, Husák Jan, Husák Jakub

Rozhodčí: Strouhal – laik Bobák, laik Kinkal

Ve Slabích minulý týden se nám podařilo zvítězit a chtěli jsme na to konečně navázat i na domácí půdě, kdy jsme přivítali Lišany. S tímto celkem jsme se naposledy potkali v sezóně 2013 – 2014 a byly z toho výsledky 2:2. Dnešní utkání odřídil jako hlavní sudí Strouhal, na lajnách mu vypomohli laici, za naše barvy Bobák, za hosty Kinkal.

Do tohoto zápasu jsme nemohli počítat pouze s kapitánem Pedálem, jinak jsme byli kompletní. Vstup do zápasu mělo naše mužstvo velmi dobrý. Fungoval nám střed zálohy, byli jsme u míče vždy o ten pověstný krůček dříve a zakládali pěkné útočné akce. Nejdříve se probíjel do dvou šancí Fujera, ale v obou případech si míč ukopl a nebylo z toho nic. Nicméně vše si tento hráč se zajímavým číslem na dresu (88) zlepšil náladu. Dostal se k němu odražený balón a náš hráč stál tam, kde měl a z malého vápna nešlo nedat 1:0. Uběhlo pět minut a naše vedení bylo dvougólové. Opět u toho byl Fujera, který se dostal k míči po střele Kuby Husáka, kterou nedokázal hostující Zdeněk Řepka udržet v rukavicích 2:0. Hosté mohli snížit, když nejdříve zneškodnil průnik Roušavého, ale lopta mu vypadla z rukavic a od hrudi se odrazila k téže hráči. Ten ale ani napodruhé našeho gólmana nepřekonal, který tak napravil svoji chybu. Třetí naše branka a vhlavní roli opět Honza Fujera. Ten dostal na levé straně míč, pronikl do vápna a šajtlí našel ve vápna osamoceného Honzu Husáka, který se nemýlil 3:0. Toběžela teprve dvacátá devátá minuta utkání. Obecenstvo bylo na nohou, utkání je v tu chvíli bavilo. Hosté mohli snížit, když jsme špatně pokryli při rohovém kopu Krůtu, ale ten na zadní tyči nemířil přesně. Poločas jsme tak vyhráli o tři branky.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit stejně aktivně, pojistit si nejlépe ještě jednou průběžné vedení a rozhodnout tak o všech bodech na domácí půdě. To se nám také podařilo, když po souboji Honzy Husáka s hostujícím obráncem propadl míč k Tóthovi, který jej napálil do vápna. Tam už byl opět dobře postavený Fujera a byť jeho zakončení postrádalo trochu razanci, stačilo to, jelikož hostující gólman měl v tu chvíli váhu na své levé noze a nemohl další brance zabránit 4:0. Jenže tato aktivita nám nevydržela celý druhý poločas a přišlo polevení. To sice nebylo ještě tak citelné, protože se trefil krásnou střelou za vápnem Kuba Husák. Svoji střelu uklidil zakříkajíc „za tyč“ a nechal tak vzpomenout na svoje typické góly ještě tehdy ve III. třídě 5:0. Hostující celek byl následně lepší, hlavně nám trochu vypadl střed hřiště. Nebyli jsme zde tolik potřebně důrazní jako v prvním poločase a spoustu balónů tak sbíral soupeř. Jednu situaci dokázal také využít, když šel Peterka z brány, ale nedohodl se s Tóthem, čehož využil Paseka a dával do prázdné. Nic na tom nezměnil ani usilovně dozadu sprintující Beneš 5:1. Hosté mohli vstřelit i druhou branku, kdy se k míči na penaltě dostal hostující hráč, ale Peterka vytáhl zázračný zákrok a nedopustil další snížení. Utkání jsme tak dokázali dotáhnout do vítězného konce.

Do dnešního zápasu jsme měli perfektní vstup, když jsme dali rychlé dva góly. Ty jsme do poločasu pojistili ještě jednou brankou. Ve druhém poločase jsme navýšili až na pětibrankový rozdíl, hosté už po pouze korigovali. Bereme tak své vůbec první body na domácí půdě a udělali jsme si radost před následnou dokopnou. Potěšili jsme i naše fanoušky, kteří si to bezesporu také zaslouží. Zhodnocení sezóny bude následovat.

Author: Mtoti