SK Sparta Řevničov: Peterka – Tóth, Bohatý T. (Urbanovič), Vait, Murčo – Pedál, Bohatý P. (Hanzlík), Husák Jakub, Kolek (Kapr) – Husák Jan, Fujera (Petráček)

Trenér: Tóth

Asistent: Bobák

Rozhodčí: Kozák – lail Holý, laik Bobák

Delegát: Horáček

Do konce podzimní části nám chybí již pouze dva zápasy. Tento víkend bylo na programu kolo, ve kterém jsme přivítali Slabce, tedy tým, který se na nás v případě vítězství mohl dotáhnout a hlavně tým, který kdysi do OP postoupil právě místo nás. Utkání odřídil jako hlavní sudí Kozák, na lajnách mu vypomohli laici, za naše barvy Bobák, za domácí Holý. Jako delegát se přicestoval podívat Horáček.

Bude to znít možná trochu divně, ale úvod utkání jsme měli opravdu famózní. Byli jsme na míči, byli jsme aktivní a domácí nevěděli, co s námi. Bohužel naše proměňování šancí je opravdu tristní. Podařilo se to až nabíhajícímu Fujerovi, kterého vyslal Honza Husák. Náš hráč pouze špičkou kopačky změnil směr míče ve vápně a šli jsme do zaslouženého vedení. I nadále jsme byli velice aktivní. Kuba Husák se dostal po pěkné kombinaci s Pavlem Bohatým ke střele z hranice vápna a orazítkoval tyč. Honza Husák se objevil také ve velkých šancích, ale nedal. To nás potom všechno také mrzelo. Domácí v tu chvíli podnikli ojedinělou šanci, když se na naší pravé straně dostal k míči Konopásek, posunul na Čihu, který si loptu neboli kopačák navedl na pravou nohu. Následně zasekl a placírkou levou nohou poslal míč přesně k tyči, s tím nemohl náš gólman nic dělat. Vypadalo to, že utkání se bude odvíjet ve vyrovnaném duchu, ale to by domácí nesměli pykat za skluz zezadu na Fujeru. Ten se dostal za obranu a byl nekompromisně „sejmut“. Foukalo se, červenalo se a kopal se přímý volný kop. Ten jsme sice nevyužili, na gól jsme si museli počkat až do konce poločasu. Honza Husák to vzal na sebe, prodral se do vápna a pěknou střelou poslal naše barvy do vedení. Nicméně nemuselo tomu tak být, jelikož domácí ještě za vyrovnaného stavu zahrávali standardku, kterou si vzal na svá bedra Čiha a provedl to famózně. Bohužel pro něj zazvonila pouze branková konstrukce. A tak bylo rázem veseleji na druhé straně. O třetí branku se následně postaral Kuba Husák a do poločasové pauzy jsme tak šli relativně v pohodě.

Bohužel ale nehrajeme to, co bychom si představovali. Se vším respektem k soupeři jsme měli vést minimálně o pět gólů a to jenom v prvních deseti až patnácti minutách. Od toho se samozřejmě odvíjí nálada v týmu, která ani za poločasového vedení nebyla optimální. Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře a jakoby jsme zapomněli hrát fotbal. Jestli to bylo poznamenáno náladou v poločasové pauze, těžko říci. Domácí byli lepší a to hráli o jednoho muže v poli méně. Nebylo to ale znát a nutno podotknout, že jsme občas měli i velké štěstí, když se soupeři nepodařilo snížit. Nakonec jsme tuto chvilku, těžkou chvilku, přežili a zase jsme se dostali do zápasu. Byl to Honza Husák, který nám dal do dalšího průběhu zápasu větší klid. Bylo to důležité a tak jsme trošku protočili sestavu. Když se dostal za vápnem ke své pověstné střele levačkou Kuba Husák a umístil ji přesně k levé tyči, nebylo co řešit. Byla už jen otázka, kolik gólů soupeř na velice posmutnělou cestu, byť hrál doma, vyfasuje. Za další dvě minuty se prosadil i Pavel Bohatý, který zápas odehrál se sebezapřením. Nicméně je nutno říci, že hráče, jako je on, potřebujeme. Chceme se prezentovat technickou hrou a k tomu potřebujeme i vhodné typy hráčů. V osmdesáté minutě jsme viděli Petráčka, jak přesprintoval domácího borce, dostal se tělem před něj a byl faulován. Nebylo co řešit, pentle jasná. Kulatého nesmyslu se ujal sám faulovaný a s přehledem proměnil. Bylo hotovo, fertig, nebylo co řešit. Utkání už se pak pouze dohrávalo, ale je škoda, že v prvním poločase jsme byli také svědky chování, které se ve fotbale nenosí nebo nemělo by se nosit. „Flusnout“ na někoho, to už je opravdu k zamyšlení. Zápas jsme ale výsledkově zvládli a to je důležité.

Dnešní utkání bylo vyjma pár minut, takřka v naší režii. Je faktem, že skóre jsme si mohli vylepšit více, ale to by naše muška musela být lépe seřízená. Ale tři body bereme a to je důležité. Poslední mistrovské utkání sehrajeme v sobotu 16.11. 2019 na domácí půdě v naší krásné a útulné Lícha Areně. Výkop utkání naplánován na 13:30 SEČ.

Author: Mtoti