8. mistrovský zápas

Z Městečka vezeme bod, ale po průběhu utkání je to asi málo

SK Ohnivec Městečko

4:4 (1:3) 4:2 p.k.

SK Sparta Řevničov

8. kolo 12. 10. 2019 | 16:00

SK Sparta Řevničov: Peterka – Pedál, Urbanovič, Vait, Skoupý L. – Husák Jakub, Beneš (Fujera), Tóth (Hanzlík), Skoupý F. – Kapr (Petráček), Husák Jan

Trenér: Tóth

Asistent: Šrytr

Branky: Kapr 2x, Husák Jan, Petráček

Rozhodčí: Strouhal – laik Gebhart, laik Bobák

V pořadí již osmém kole zajíždělo naše A mužstvo do Městečka. Tým okolo kapitána Urbana si zatím vede co se bodů týče stejně jako naše mužstvo, na svém kontě jich má dvanáct. Poslední měření sil se datuje do sezóny 2005-2006. Tehdy jsme na domácí půdě prohráli 4:2 a venku 3:0. Dnešní utkání odřídil jako hlavní sudí Strouhal, na lajnách mu vypomohli laici, za domácí Gebhart, za naše barvy Bobák.

Známe naše začátky zápasů a toho jsme se chtěli tentokráte vyvarovat. Domácí sice ze začátku drželi míč o trochu častěji, do nějakého zakončení se dostali, ale nebylo to nikterak nebezpečné. Naopak jsme se začali stále více a více osmělovat. V osmnácté minutě udělal velmi dobrou práci Kapr, posunul za obranu na Honzu Husáka a ten už si v této situaci věděl rady a poslal naše barvy do vedení. Pro domácí to byl šok, z kterého se nemohli vzpamatovat. Uprostřed hřiště nám to sice občas trochu zaskřípalo, ale vyložené šance z toho domácí neměli. Za zmínku stojí zakončení Urbana, které šlo ale vedle brány. Třicátá minuta přinesla druhou branku v utkání. Honza Husák se dokázal zbavit svých strážců, vnikl do pokutového území a před brankou našel Kapra, tomu už stačilo jen nastavit placírku. Uběhlo dalších sedm minut a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Po pěkné kombinaci se dostal na levé straně do vápna Kuba Husák, vystřelil, ale gólman jeho střelu pouze vyrazil k témuž hráči. Ten si všiml pod sebou nabíhajícího Kapra, který trefil placírkou levou šibenici. Snížení z kopaček soupeře přišlo necelé dvě minuty před poločasovou pauzou. Z levé strany se dostali domácí do zakončení, míč byl vyražen Peterkou před sebe do klubka hráčů. Byla to tzv. trma vrma, kde dokázal jako první uhodit do kopačáku Hadrava a snížil narozdíl dvou branek. O něco lépe to s námi mohlo vypadat v úplném závěru. Dostali jsme výhodu standardní situace. Pěknou přízemní střelu vyslal Kuba Husák, Abrahám vyrazil pouze před sebe a o dorážku se postaral Honza Husák. Nicméně sudí Strouhal viděl postavení mimo hru, branka tudíž uznána nebyla. To bylo vše, co jsme mohli v prvním poločase vidět.

Do druhého poločasu jsme chtěl vstoupit koncentrovaně a neinkasovat na jejím začátku. Měli jsme také velkou tutovku, o kterou se postaral Honza Husák, ale dostal se blízko ke gólmanovi a na dlouhou nohu už jej prostřelit bohužel nedokázal. Domácí věděli, že musí zapnout na větší obrátky, chtějí-li s průběžným stavem pohnout. Nakonec se jim to podařilo v minutě šedesáté. Soupeř rozehrál rohový kop, opět se míč různě poodrážel, vyplul až na velkém vápně, odkud placírkou pod břevnou uklidil Heger. Za další minutu to s námi nevypadalo ale vůbec dobře. Na pravé straně jsme nedokázali přerušit hru a bylo zle. Zelenka se prodral až k velkému vápnu a krásnou, tvrdou přízemní střelou přesně k tyči nedal našemu gólmanovi žádnou šanci. Bylo srovnáno a to za necelé dvě minuty. V tu chvíli jsme se dostali pod tlak soupeře, který vyhrával osobní souboje, sbíral odražené míče a nám tím pádem rychle docházely síly. Hlavně nám nefungovala kombinace, takže jsme museli hrát dlouhé míče, což si stoper domácích v poklidu hlídal. Nejhorší bylo to, že obrana si nemohla pořádně vydechnout, jelikož lopta se jako bumerang hned vracela zpátky. Dokonalý obrat v utkání přišel v minutě osmdesáté. Uprostřed přišla obrovská hrubice, kdy jsme zpracovali míč přímo na nohu Urbana a ten jako správný kapitán dokonal obrat. Čas pomalu, ale jistě ubíhal a náš celek vydal ještě poslední zbytky sil, které mu zůstaly. Na hřiště ještě za remízového stavu přišel Petráček a byl to právě on, kdo dokázal vyrovnat. Dostal se k balónu za obranou a placírkou na bližší tyč dokázal prostřelit domácího gólmana. Domácí ještě reklamovali signalizované postavení mimo hru laikovým rozhodčím, ale sudí Strouhal byl neoblomný a o neuznání gólu nebyla vůbec řeč. Došlo tak na pokutové kopy.

Začínalo naše mužstvo. Míč si vzal Honza Husák, který zkusil placírkou doprava, leč gólman vystihl a vyrazil 0:0. Domácí v pohodě po zemi k levé tyči 1:0. Za naše barvy šel Vait. Míč si postavil a levačkou placírkou k levé tyči nedal domácímu brankáři šanci 1:1. Ale ani kapitán domácích nezaváhal, doleva po zemi 2:1. Za nás šel Kuba Husák a míč poslal doprava po zemi, tedy na druhou stranu než tu, kterou zvolil brankář 2:2. Ani ve třetí sérii se domácí nemílili 3:2. Jako další v pořadí šel Filip Skoupý, ale střela mu ulítla a brankovou konstrukci netrefil 3:2. Domácí si to již pohlídali a i svou čtvrtou penaltu dokázali proměnit a berou bod navíc 4:2.

Do dnešního utkání jsme vstoupili dobře. Vyvarovali jsme se našich „skvělých“ nástupů a byli to my, kdo udeřil. Honza Husák proměnil s klidem. Dařila se nám hra, fungovalo to a vyústěním toho byly další dvě branky (Kapr 2x). Pak jsme ale udělali chybu v podobě nedůrazu ve vápně a domácí šatňákem snížili. Druhý poločas hodně ovlivnila dvouminutovka, ve které jsme hned dvakrát inkasovali a domácí se dotáhli. No a když šli poté do vedení, nevypadalo to s námi dobře. Ale žolík v podobě Petráčka dostal zápas do penalt. V těch byli bohužel úspěšnější domácí a berou bonusový bod navíc. Další utkání sehrajeme na domácí půdě. V neděli 20.10. 2019 od 15:30 SEČ přivítáme v derby nedaleké Hředle.

Author: Mtoti